Amanda Palmer w Polsce!!! – Nie udało się w marcu – uda się w listopadzie

Agencja Go-Ahead  i  Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński ma niezwykłą przyjemność zaprezentować:

 

AMANDA PALMER & THE GRAND THEFT ORCHESTRA

5.11.2013 WARSZAWA, Klub Proxima, godz. 20:00
6.11.2013 KRAKÓW, Klub Studio, godz. 20:00
Bilety w sprzedaży na WWW.ROCKSERWIS.PL , w punktach i na stronie TICKETPRO.PL oraz EVENTIM.PL, a także w kasach klubów
CENY BILETÓW – 79,00zł (przedsprzedaż) / 89,00zł (w dniu koncertu)

amanda-palmer-want-it-backZ wielką przyjemnością zapraszamy na koncert niezwykle barwnej postaci sceny alternatywnej, Amandy Palmer i jej zespołu The Grand Theft Orchestra! Muzycy będą promować najnowszy, a zarazem pierwszy wspólnie nagrany album 'Theatre Is Evil’.

 Płyta, która ukazała się we wrześniu, nagrywana była w Melbourne pod okiem Johna Congletona – producenta, który pracował z takimi artystami jak  St. Vincent, Murder By Death, Modest Mouse czy Xiu Xiu. Znajduje się na niej piętnaście nowych kompozycji, w których słychać inspiracje muzyką, której Amanda słuchała dorastając – rocka z lat osiemdziesiątych oraz Brit Popu. Absolutnie wyjątkowym jest fakt, że (po rozstaniu ze swoją macierzystą wytwórnią Roadrunner Records) poprzez portal kickstarter.com, w niecałe w dwa miesiące Amanda Palmer uzbierała od swoich fanów gigantyczny budżet w wysokości 1,2 mln dolarów. Cała kwota przeznaczona została na nagranie płyty, oprawę wizualną, teledyski, promocję oraz trasę koncertową.

 Amanda MacKinnon Gaiman Palmer to amerykańska wokalistka, pianistka i kopozytorka, do niedawna najlepiej znana dzięki duetowi The Dresden Dolls stworzonemu w 2000 roku wraz z perkusistą Brianem Viglione. Zespół, określający swoją twórczość mianem „punkowego kabaretu”, nagrał wspólnie trzy pełnowymiarowe albumy. Od 2008 roku działalność formacji pozostaje w zawieszeniu, rok ten jednak oprócz ostatniego wydawnictwa opublikowanego pod szyldem The Dresden Dolls, 'No, Virginia…’, zaowocował zrealizowaną z wielkim rozmachem pierwszą solową płytą artystki: 'Who Killed Amanda Palmer’.

 W jej nagraniu wspierali Amandę m.in. Ben Folds czy eks-wiolonczelistka grupy Rasputina, Zoe Keating, a w jednym z utworów gościnnie wystąpiła – znana jako St. Vincent – Annie Clark. Wydaniu albumu towarzyszyła publikacja pięknej książki, przygotowanej przez fotografa Kyle’a Cassidy’ego oraz pisarza Neila Gaimana. Nie obyło się jednak bez skandalu, jakim było spięcie z wytwórnią Roadrunner, według której w jednym z teledysków wokalistka nie spełniała przyjętych przez wydawców kanonów piękna. Sprawa wywołała spore poruszenie wśród fanów Amandy, którzy w zabawny sposób postanowili okazać swojej idolce wsparcie. Ta nie pozostaje im dłużna, stale podtrzymując kontakt ze swoimi wielbicielami i notorycznie zalewając swoją stronę w serwisie Twitter nowymi wpisami na każdy możliwy temat.

 Po wydaniu debiutanckiego albumu Amanda współpracowała m.in. z muzykiem folkowym Jasonem Webley’em, z którym stworzyła niekonwencjonalny duet Evelyn Evelyn. Wydała również pół-koncertową płytę będącą pamiątką z jej podróży do Australii i Nowej Zelandii oraz zbiór coverów Radiohead zagranych na… ukulele. Instrument ten stał się zresztą podstawą spontanicznych, ogłaszanych przez serwisy społecznościowe koncertów-niespodzianek odgrywanych w przeróżnych miejscach w miastach, w których Amanda aktualnie przebywa.   

 

Prywatnie Amanda Palmer od stycznia 2011 roku pozostaje żoną znanego i wielokrotnie nagradzanego pisarza fantasy, Neila Gaimana, który często towarzyszy jej w trasach koncertowych, czasem nawet i na scenie.

więcej informacji na www.rockserwis.pl

 

Podoba Ci się? Udostępnij!

Zostaw komentarz