Estońska bitwa o Asymmetry

Trzy estońskie zespoły występujące na festiwalu Patarei Kultuuritolm w Tallinnie zawalczą o występ na Asymmetry Festival we Wrocławiu. Grupa, która zwycięży konkurs, zostanie pierwszym ogłoszonym artystą przyszłorocznej edycji Asymmetry.

Asymmetry_by_Igor_Waniurski_2Możliwość zagrania na wrocławskim święcie muzyki alternatywnej stwarza Art Meetings, czyli multikulturowy projekt organizowany przez wrocławski klub Firlej i fundację Eclectica. Celem projektu jest upowszechnienie polskiej kultury niezależnej za granicą i inicjowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej.

W konkursie Art Meetings dla estońskich zespołów wzięło udział blisko 60 projektów. ?Estończycy zachwycili nas podwójnie. Najpierw ilością, a potem jakością zgłoszeń. Mimo tego, że większość propozycji pochodziła od młodych zespołów, przeważały projekty w pełni profesjonalne? ? tak pierwszy etap rywalizacji podsumował Robert Chmielewski, dyrektor Asymmetry Festival i klubu Firlej.

Decyzją polsko-estońskiego jury do drugiego etapu konkursu Art Meetings przechodzą:

  • Redneck Rampage, pełen energii groove-metalowy kwintet,
  • Sibyl Vane, alt-rockowe trio z damskim wokalem,
  • Talamak, pięcioosobowy band wykonujący klimatyczny, niezależny pop,

Wszystkie trzy grupy otrzymują tym samym możliwość występu na Art Meetings organizowanym w ramach Asymmetry_by_Igor_Waniurskifestiwalu Patarei Kultuuritolm, który odbędzie się 12-13 lipca w Tallinnie, w niezwykle klimatycznej przestrzeni byłego więzienia. To właśnie wtedy jury zadecyduje któremu z trzech zespołów przypadnie w udziale nagroda główna, czyli występ na przyszłorocznym Asymmetry. Decyzji dokonają przedstawiciele Asymmetry Festival, fundacji Eclectica i festiwalu Patarei Kultuuritolm.

Więcej:
www.artmeetings.eu | www.facebook.com/artmeetings

Materiały do pobrania:
Strony zespołów konkursowych:

Patronami medialnymi Art Meetings są: 5kg kulturyThe Baltic SceneBold MagazineEesti.pl,Estmusic.como.plTVP KulturaTVP WrocławTu WrocławWader/MuurilehtZinZwykłe Życie

W ramach projektu Art Meetings poza granicami Polski odbywają się koncerty najciekawszych polskich zespołów muzycznych, warsztaty artystyczne, happeningi, wystawy i inne wydarzenia animujące miejscową społeczność. Do realizacji tych inicjatyw zapraszani są artyści, dziennikarze, animatorzy kultury i przedstawiciele instytucji z całego świata. Tworzy to okazję do wzajemnych inspiracji, a także inicjacji współpracy w obszarze artystycznym i organizacyjnym. Wydarzenia Art Meetings realizowane są dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

info: Firlej