Dark Echoes: Słowami o dźwiękach

Metalmania Festival 2018 – dwa nowe zespoły w składzie!

Już 7 kwietnia odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej oraz polskiej sceny metalowej i tego dnia w Spodku wystąpią 24 zespoły.

Na Dużej Scenie zagra szwedzka formacja InSammer, natomiast koncerty na Drugiej Scenie rozpoczną się od występu zespołu Ketha.

InSammer to jedna z najbardziej obiecujących grup na szwedzkiej scenie metalowej, której przewodzi charyzmatyczna wokalistka Vika Dola i gitarzysta Dennis Wise. Historia zespołu sięga 2011 roku, a nazwa grupy wywodzi się z powieści Roberta A. Heinleina, „Drzwi do lata”. W październiku zeszłego roku formacja nagrała EPkę „Seeds”, która ukaże się już w marcu, a jej zawartość sam zespół opisuje jako transfusion metal. Płytę promuje teledysk do utworu „The System”, za produkcję którego odpowiedzialny jest Patric Ullaeus (m.in. In Flames, Arch Enemy).

Ketha doskonale znana jest już fanom alternatywnego metalu. Zespół zadebiutował w 2008 roku za sprawą płyty „III-ia” i do tej pory wydał w sumie 4 albumy studyjne, z czego najnowszy „0 hours starlight” ukazał się w zeszłym roku i uznany został za najbardziej dojrzałe dzieło w dorobku tej krakowskiej formacji i jedną z najciekawszych metalowych płyt 2017 roku. Grupa grała już m.in. na Off Festivalu, a także u boku takich zespołów jak np. Vader, Blindead czy Riverside.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Metal Mind Productions

oraz DarkEchoes

zaprasza

METALMANIA 2018

7.04.2018 Katowice – Spodek

Emperor

Napalm Death

Asphyx

Destroyer 666

Kat&Roman Kostrzewski

Mekong Delta

Dead Congregation

Skyclad

Xentrix

Insammer

Wolf Spider

Blaze Of Perdition

Druga scena:

Anima Damnata

Ragehammer

Voidhanger

Viscera///

Alastor

Terrordome

Kult Mogił

Inverted Mind

Shodan

Minetaur

Roadhog

Ketha

Goście specjalni:

Christophe Szpajdel

Krzysztof „Prosiak” Owedyk

Prowadzenie: Jarek Szubrycht

Więcej informacji

 

źródło: Metal Mind Productions

Like this Article? Share it!

About The Author