Dark Echoes: Słowami o dźwiękach

Grand Magus: koncert w Krakowie

Jedyny koncert w Polsce da szwedzki Grand Magus, doskonały przedstawiciel epickiego heavy metalu. Występ odbędzie się 2 listopada w klubie Kwadrat. Nie może was tam zabraknąć!

GRAND MAGUS (Szwecja) epicki heavy metal:
Kiedy w grudniu 2016 roku szwedzki Grand Magus pojawił się w Polsce na trzech koncertach jako support Amon Amarth, chyba nie spodziewał się, że zostanie tak przyjęty. Polscy fani długo czekali na występy twórców klasycznych albumów „Iron Will”, „Hammer Of The North” i „The Hunt”, więc nic dziwnego, że reagowali owacyjnie na każdą piosenkę Szwedów.
Reakcja polskich maniaków metalu nie uszła uwadze JB Christophersona, lidera, gitarzysty i fantastycznego wokalisty, który share’ował zachowanie polskiej publiki na facebookowym profilu kapeli. Szwed, który wcześniej dawał głos w Spiritual Beggars, od 1999 roku szefuje Grand Magus, wspomagany przez basistę Foxa Skinnera. Trio uzupełnia znakomity bębniarz Ludwig Witt, grający w kapeli od 2012 roku.
Podczas ponownej wizyty w Polsce Grand Magus będzie już odgrywać rolę headlinera. Trio wciąż będzie promować świetny album z 2016 roku, „Sword Songs”. Na nim to, za co kapelę kochamy najbardziej, czyli heavymetalowa epickość, wspaniałe melodie, doomowy ciężar. „Grand” znaczy wielki, wielka też jest klasa szwedzkiego zespołu. Także na żywo.
Sprawdź, jeśli lubisz: Manowar, Candlemass, Firebird, Cathedral, Sahg…

nd ma

Like this Article? Share it!

About The Author

Leave A Response