Dark Echoes: Słowami o dźwiękach

ARCHIVE – niesamowita muzyka z filmu „SĘP”

sęp archive11 stycznia wchodzi do kin film „Sęp” w reżyserii Eugeniusza Korina, w którym główne role kreują Michał Żebrowski i Paweł Małaszyński.

Z okazji premiery została wydana płyta z wersjami albumowymi utworów zespołu Archive, jakie zostały wykorzystane w filmie. Zespół był bardzo zaangażowany w projekt i skomponował muzykę budującą niesamowitą atmosferę i wywołującą silne emocje.

„Filmowcy kochają Archive właśnie za to, że dostarcza emocji. Świetny film powoduje, że coś odczuwam. Świetna muzyka również zostawia we mnie emocje. O to właśnie chodzi w naszej muzyce” ? mówią muzycy.

 

Znakomitą zapowiedź obrazu z udziałem Dariusa Keelera i Danny’ego Griffithsa z grupy Archive można zobaczyć w serwisie YouTube

 

Oto krótki opis thrillera: „W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?”.

Archive dla zilustrowania historii opowiedzianej w filmie stworzyli dziesięć niezwykłych kompozycji, które znajdują się na specjalnie wydanej płycie z muzyką z filmu.

 

W „Sępie” grają również Anna Przybylska, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski, Anna Dereszowska oraz Mirosław Baka.

 

Lista utworów na soundtracku:

1.         LIGHTS

2.         BULLETS

3.         WASTE

4.         RAZED TO THE GROUND

5.         DANGERVISIT

6.         COLLAPSE COLLIDE

7.         SIT BACK DOWN

8.         LINES

9.         PULSE

10.       I WILL FADE

 

źródło: Warner

Like this Article? Share it!

About The Author

Leave A Response